Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tropiciele grzmotów

Utworzony przez czytelnik, 15 listopada 2007 r. o 06:45 Powrót do artykułu
Ludzie, nie wchodzcie na to forum, bo nic mądrego tam nie znajdziecie. Nawet nie raczyli wspomnieć o dużej konwekcji w środę nad Kujawami, tak ja to uczyniłam na swoim bloogu: http://marzenadziennikarka.bloog.pl/ . Tak więc nie zachęcam do odwiedzenia tego forum. Znacznie mądrzejszy jest mój blog, tak więc ZAPRASZAM!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam serdecznie. powyższy post jest to nic innego jak niesmaczna zemsta za usunięcie z forum. Pani Marzena została już wyrzucona z kilku for np. SKIFORUM, poznali się na niej też ludzie z MeteoGrup. Podawała nieprawdziwe info o sobie i uważała się za królową. Jest to osoba nie posiadajaca wiedzy meteorologicznej, korzysta jedynie z modeli i z nich spisuje pogodę lub też ściąga ją od innych. U nas kiedyś wkleiła prognozę z meteogrup i nawet nie raczyła usunąć podpisu. pozdrawiam Storm_rider Założyciel grupy meteo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację, Marzena. Nic się tam nie dzieje. Stanę w obronie tej pani i napiszę, że wchodzę bardzo często na jej bloog i nie widzę podobieństwa z prognozami tygodniowymi MeteoGroup. Tak więc ja też jestem zawiedziony z forum Grupy Meteo, ba tutaj każdy narzeka na to forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i ciekawe kto na jakim poziomie rozwojowym jest wy i PŁB. Ile macie zarejestrowanych użytkowników? Macie strone ale co, jedyny artykół spisaliście z Twoja Pogoda. PŁB wydaje ostrzeżenia i prognozy a wy??? Oni sie znają udzielają wywiadów a wy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze jedno. Panie Woojek mówił pan ze żadne modele nie są panu potrzebne. I co dlaczego nie ostrzegł pan przed trąba poiwietrzna w Kujawsko-Pomorskim? Przed żadną burzą nie ostrzegliście nigdy. Po tej trąbie nawet nie napisaliście jednego posta, nie wyjaśniliście jak powstała, nic. A PŁB miało bardzo obszerną dyskusje. U nich znajdę opis wszytskich silnych burz z przeciągu ostatnich lat. Oni współpracują z wiadomości24, gazeta.pl, TVN24, łowcami burz Niemiec a nawet z USA. A co wy robicie? Niedawno zrobiliście strone-swoją drogą nic na niej nie ma, żadnych ciekawych, nieznanych linków, artykółów, newsów nic!!! I po co wam te spodkania jak nic i tak nie robicie? PŁB nie miało spodkania i świetnie prospoeuje. Co wy macie do zaoferowania? Nic. Opisujecie tornado(po Polsku to trąba powietrzna) mimo że odrazu widać że to funnel cloud. Nawet nie macie podstaw wiedzy o burzach, miślice że jeśli wejdziecie w radary pogodynki to już jesteście najlepsi. Do PŁB wysyłałem pare razy pytania, zawsze odpowiadali szczegółowo i profresjonalnie. Ludzie pomyślcie jaki jest wasz cel, czy tylko pisanie na SB i tak zaraz te wiadomosci usuwacie. Powiem jedno nie ma żadnych podstwa by wchodzić do was na forum!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się DWD zgadzam z Tobą w stu procentach. To oto organizacja nie ma pojęcia, czym jest meteorologia, itp. Mój kolega na to "forum" wchodzi i pisze mi, że na ich forum nic się nie dzieje. Ludzie, napiszcie, czy wy naprawdę myślicie, że jesteście najlepsi??? Bo na innych forach tętni życiem, a u was? Ja wam już pisałam, wy sobie rady nie dacie, jak mnie nie będzie i tak jest. Dodatkowo działają u was osoby, które mają 15-16 lat i nie mają pojęcia o meteorologi kompletnie. Ja się przyznaję, że nie jestem meteorologiem i nim nie będę, opieram się na różnych modelach. Wy mówie, że modele to jedno wielkie nieporozumienie i wy wiecie od nich więcej. Wiecie więcej??? A gdzie są wasze ostrzeżenia przed burzami co jeszcze nie tak dawno były nad Polską, m.in. tak jak DWD wspomniałeś trąba powietrzna nad Kujawami. I nie pisz storm rider, że ci którzy należeli do tej chorej organizacji (tylko ja pisałam prognozy, bo nikt więcej raczył nie pisać o pogodzie) za to, że odeszli z woli waszej, tj. BARDZO MĄDREGO inaczej pana Woojka i ciebie, mszczą się nad Wami. Otóż odpowiedź brzmi: nie. Taka jest prawda, jak widać wszyscy na tym forum narzekają na waszą mądrą organizację, która i tak jeszcze zbyt długo nie pociągnie. Śmiechu warte!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
meteorologii się tak pisze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja widziałem ten post o którym mówi storm_rider i napisałem u nich w shoutboxie. ale widać usunęli. i było tak zerżnięte że nawet życzeń światecznych i podpisu pani marzenka nie usunęła. chyba jakaś barbara czy dorota z meteogrup była podpisana pod ta prognozą. jednak widzę że zachowali się ok bo usuneli to zaraz - oprocz marzena_meteo bo zerżnęła pogodę. i kiedyś jeszcze pisała w shoutboxie że ona jest humanistką i że "p......." ją matematycy, geografowie i że jest najmądrzejsza i takie tam. kiedyś sie przyznała że nie jest meteorologiem i że sie nie zna tylko korzysta z jakiegoś modelu co jest podobno najlepszy na świecie. pozdrawiam i czekam az zaczna pisac coś ciekawego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem w jakim celu pisze Pan DWD o jakimś "Woojku", czemu ma to służyć. Oglądałem ostatnio ciekawy film omawiający pracę meteorologów z zagranicy i dziwi mnie jedno, że Pan zarzuca tej osobie że nie korzysta z modeli itd. Tam ludzie powiedzieli jasno, że prognozowanie pogody to jest przypuszczenie że dane zjawisko powstanie. Po za tym za granicą żadna z organizacji amatorski czy innych nie walczy ze sobą, lecz współpracują a tu widać że PŁB nie toleruje GM. Ja się zajmuje prognozowaniem pogody od kilkunastu lat i powiem tak, że jeszcze jak nie było ery internetu itd działaliśmy na podobnej zasadzie co niejaki Pan "Woojek". Ważne że ta osoba ma pojęcie o chmurach itd. A co mi powiecie Państwo o tym artykule:
Polscy Łowcy Burz 2007-06-08 Wkrótce zostanie powołana do życia Pierwsza w Polsce organizacja zajmująca się ściganiem wszystkich groźnych zjawisk meteorologicznych. Głównie organizacja jest skupiona aktualnie na sezonie letnim za względu na powstające silne burze, ulewy, wyładowania atmosferyczne, powstający przy tym porywisty wiatr oraz duże opady deszczu bądź gradu, a w niektórych częściach naszego kraju odnotowuje się powstawanie trąb powietrznych. A wszystko zaczęło się od tego iż na pomysł stworzenia organizacji wpadł Pan Jarosław Turała – meteorolog amator ze Zgierza, który prowadził można to nazwać dziennikami meteorologicznymi z każdego roku, miesiąca, dnia w których opisywał jakie zjawiska występują, co im towarzyszy itd. oraz wykonywał zdjęcia przedstawiające chmury i wyładowania atmosferyczne. Przez bardzo długi czas organizacja była nieoficjalna ponieważ nie była zarejestrowana. Z Jarosławem poznałem się przypadkiem na forum lotniczym na którym były prowadzone rozmowy na temat stworzenia takiej organizacji. W niedługim czasie stworzyli oni forum o nazwie Łowcy Burz do którego ja już należałem. W obecnej chwili na forum jest 39 użytkowników. Najbardziej aktywnymi użytkownikami jak również osobami posiadającymi sporą wiedzę na temat którym się interesują na forum są Jarosław Turała i Daniel Skoczylas. W obecnej chwili to dzięki Nam jak również wszystkim użytkownikom powstanie ta organizacja. Na Naszym forum poruszamy sprawy organizacyjne jak również podajemy aktualne warunki meteorologiczne w określonym województwie. Prowadzimy również dział dydaktyczny w którym omawiane są podstawowe rodzaje chmur, powstawanie piorunów jak również jakie zagrożenia niosą. Wszystko co jest potrzebne do nauki i zgłębienia wiedzy o meteorologi jest w w/w dziale. Posiadamy również dział dotyczący fotografii jak również na Naszym forum jest album w którym są przedstawione zdjęcia wyładowań atmosferycznych jak również zdjęcia chmur wraz z opisem. W obecnym czasie nie posiadamy profesjonalnego sprzętu meteorologicznego i jedynie wykorzystujemy swoją własną wiedzę i doświadczenie oraz mapy satelitarne odnośnie ruchów mas powietrza i obserwujemy radary przedstawiające wyładowania atmosferyczne. Naszym zadaniem będzie w głównej mierze szybkie ostrzeganie przed nadchodzącym zagrożeniem określonych terenów Polski. Chcemy również nawiązać współpracę z mediami w celu prezentowania zarejestrowanych zjawisk. Głównie będziemy tworzyć filmy jak i zdjęcia przedstawiające siłę tych groźnych zjawisk, które w obecnym czasie będą się nasilały w Polsce. Jak wiadomo to wszystko będzie na żywo rejestrowane od początku powstania aż po koniec powstałego zjawiska. Obecnie informujemy kilka stacji radiowych o zbliżających się zagrożeniach na danym województwie. Zapraszamy wszystkich sympatyków i pasjonatów którzy fotografują takie zjawiska do przyłączenia się do Naszej organizacji, również zapraszamy do odwiedzenia naszego forum. http://www.stormchasers.spotter.pl Przedstawione zdjęcia w tym artykule zostały wykonane w różnych regionach Polski. A poniżej znajduje się zdjęcie zarejestrowane w Częstochowie podczas burzy, zwróćcie uwagę na latarnię po prawej stronie to zobaczycie wyładowanie oddolne - Posiadamy ogromny zbiór zdjęć chmur jak również i wyładowań atmosferycznych. Obecnie stworzyliśmy film pokazujący nasze działania w terenie podczas burz i silnych wyładowań chmura-chmura i chmura-Ziemia. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania Naszego forum. Polscy Łowcy Burz
Chyba Pan DWD i Pani Marzena mało wiedzą. Tak więc radzę Wam Państwo odpuścić takie zarzuty, a Pani Marzena z tego co wiem od przyjaciół to ponoć jest dziennikarka a na temat meteorologii nie wie nic. Pozdrawiam serdecznie i proszę naprawdę pomyśleć zanim coś napiszecie, bo już kolega i przyjaciel dał tym łowcom z PŁB reprymendę. http://img225.imageshack.us/img225/5715/synoptykxl1.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko "Gość z shoutboxa" pokazane było, że prognozy MeteoGroup (te tygodniowe) znacznie się różnią od tych moich. Ale oni tego oczywiście nie rozumieją, bo się nie skapnęli do tej pory. Rozpoczęło się to w ten sposób: jakiś facet zarzucił mi, że ściągnęłam prognozy z MeteoGroup (tygodniową), więc ja postanowiłam wkleić swoją prognozę i prognozę MeteoGroup i jeszcze napisam, że jest to prognoza z MeteoGroup i jest w opozycji do mojej prognozy tygodniowej. Ale nie, oni co innego uważali, po prostu umysły ścisłe inaczej myślą od umysłów humanistycznych, ale tym razem to umysł humanistyczny ma rację :-).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiesz, synoptyku!!! Ja jestem HUMANISTKĄ, więc się nie dziw, że nie znam się na meteorologii. Ale wszystkie prognozy, które są pięknie opisane tutaj: http://marzenadziennikarka.bloog.pl/ są czerpane z modelu MeteoBase, który tylko raz mnie zawiódł. Tak więc, sorry, rzeczywiście przedmioty matematyczno-przyrodnicze szły mi w szkole fatalnie, ale humanistyczne wręcz przeciwnie, jestem m.in. laureatką "Najlepszej dziennikarki woj. łódzkiego w 94 r.".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze jest to że prognozy z innych stacji zupełnie się niesprawdzają pomimo że prognozy tej dziennikarki przeciwnie. Ona wczoraj jako jedyna napisała że będzie padać na wschodzie noi padało a inni wykwalifikowanie synoptycy nic o tym nie mówili. Polska meteorologia schodzi na psy jak widać meteorologią w tej chwili będą się zajmować osoby nie znające się na niej w ogole pomimo dużych sprawdzalnosci prognoz no pięknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzena Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia forum "Łowców groźnych zjawisk meteorologicznych". Ja i mój kolega jesteśmy współwłaścicielami tej grupy. Pozdrawia Marzena_meteo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.pogoda.fora.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a po jakiego grzyba 3 forum na ten sam temat. co niechciali cie ani w PŁB ani w Grupiemeteo to teraz swoje zakladasz. bezsens.... a i miło cie powitac anty-dodo z forum.Świdnik.net
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat... P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...